Yemek Oyunları » Patates Kızartma Makinası Oyunu

Patates Kızartma Makinası Oyunu Oyun 33.121 kez oynanmış.
Oyun Boyutu: 420.77 KB
Oyun Açıklama, Anlatım ve Nasıl Oynanır?
Sue kızımız boş boş oturmaktan sıkıldı işe girmeye karar verdi. Taze yemekler lokantasına işe başladı. Sue kızımızın lokantadaki görevi ise patates kızartması pişirmek ve müşterilere sunmak. Buraya kadar herşey normal, farklı olan patatesleri de kendisinin büyütmesi :)

Sue kızımız patatesleri kendisi büyütüp bunlardan taze taze patates kızartması yapacak. Hadi sue kızımıza yardım edelim.

Oyun sağ alttaki iki butondan yukarıdakine tıklamamız ile başlıyor. Oyun hakkında bilgi almak için altındaki butonu kullanabiliriz.

Oyun başladı. Sol en altta su sürahimiz var buna tıklayın ve bahçedeki patates tohumlarından herhangibirinin üzerine getirin ve sürahideki suyu dökün, mouse tıklaması ile. Bu şekilde yaparak patates fidanlarını büyütüyoruz. Fidanlar büyüdükten sonra hemen yanında patatesler oluşmaya başlıyor, patates oluşur oluşmaz fazla bekletmeden mouse ile tıklayıp alıyoruz ve sağdaki ocağın üzerine bırakıp pişiriyoruz. Burda dikkat etmemiz gereken iki nokta var, patatesler büyüyüp olgunlaşınca hemen mouse ile almamız gerekiyor aksi halde patates çürüyor ve toprağa karışıyor, ikincisi ise patatesi ocakta fazla bekletmemeliyiz yoksa patates yanıyor.

Patates piştikten sonra yukarıdaki patates dilimleme makinasına bırakıyoruz. Patatesimizi bıraktğımızda 1 rakamını göreceğiz, bu şekilde patates dilimleme makinamızda 10 adet patates biriktirmemiz gerekiyor. Patates sayısı 10'u bulunca Start butonu çıkıyor ve bu butona tıklıyoruz.

Burda dikkat etmemiz gereken bir nokta daha var, iki çeşit patatimiz mevcut, hangi çeşit patatesleri biriktirdiysek alt kısımdaki patates kutusu o renkte olmalı.

Start butonundan sonra üst ortada bir kol var buraya tıklayarak patatesleri dilimletiyoruz, dilimlenen patatesler makinadan geçip kutuya düşüyorlar, makinanın içindeki patatesler bitinceye kadar bu şekilde yapıyoruz. Bittikten sonra patates büyütmeye ve kızartmaya devam ediyoruz.

Dikkat, oyun süreli olduğu için fazla zaman öldürmemeye çalışın.
Erenetoyun.com
Benzer Yemek Oyunları
Yemek Masası OyunuHamburger Büfesi İngilizce OyunuPatates Soy OyunuPatates Dilimle OyunuÇamaşır As OyunuŞeker Makinası OyunuKar Motoru OyunuFotoğrafçı Kız OyunuHamburger Büfesi OyunuPizza Siparişi OyunuPasta OyunuPortakal Sık OyunuDoğumgünü Pastası OyunuPizza Pişir OyunuFast Food OyunuDiyet Yemeği OyunuAyın Elemanı OyunuBar Kızı OyunuDondurma Tabağı OyunuKurabiye Kalıbı OyunuYemekli Misafir Oyunu
Açıklama yetersiz mi? Açıklamaya eklemek istediğiniz birşeyler mi var? O halde yorum bırakın veya yorum okuyun!
Yorum Yaz - Yorum Oku
Oyun Hakkındaki Görüşler - 0 adet yorum var ( Sende yorum yazabilirsin )
Patates Kızartma Makinası adlı oyunumuza yorum yapılmamış.
İlk yorum yapmak isteyen sen olmak istermisin?

» Yorum eklemek için buraya tıklayın.
Erenetoyun
Powered by Erenet.info
Erenetoyun